e-ticaret

Sanal mağaza nedir?

Ürünlerinizin internet üzerinde tanıtımı ve isterseniz bunların yine internet üzerinden satışını yapabileceğiniz web sitesine sanal mağaza denilmektedir. Bu sayede müşteri portföyünüz arttık kapınızın önünden geçenlere ilave olarak, tüm internet kullanıcılarını da kapsayacak şekilde genişlemektedir. Yurt dışı pazarlarına ulaşmanın da en kolay ve ucuz yöntemidir.Aynı zamanda bu sistem yardımıyla yaptığınız satışları takip edebilir, çeşitli sorgulamalar ile analizler yapabilirsiniz. Mağazanıza mal giriş ve çıkışlarını, stok durumlarını, teslimatları ve benzeri işlemleri takip edebilirsiniz.

Sanal mağazaya sahip olmak için ne yapmam gerekir?

Tecrubeli olduğumuz bu konuda, eğer satacak bir malınız var ise, tüm işlemlerinizi gerçekleştrebiliriz. Bize haber veriniz, gelip işyerinizda ihtiyaçlarınızı ve size uygun çözümleri ücretsiz olarak tespit edelim; size anahtar teslimi bir sanal mağaza kuralım. Yazılımlar kendimize ait olduğundan sizin işinize uygun ve size özel hale getirilebilmektedir.

Online kredi kartı işlemleri nedir?

Internet üzerinden sattığnız bir malın, yine internet üzerinden, müşterinin web sitenizdeki bir forma  gireceği kredi kartı bilgilerini kullanarak, bankalar kanalı ile anında tahsil edilmesi  ve iadeler sonrası yapılan ödemenin iptal edilmesi gibi işlemlerdir.

Güvenlik Sertifikası nedir?

Kişilerin şahsi bilgilerinin transferi, örneğin bir ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinin, yada üyelik işlemi için şahsi bigilerin girilerek gönder tuşuna basılması işlemi sırasında, bilgilerin kodlanarak gönderilmesi/alınması gerekmektedir.

Aynı şekilde bir işyerlerinin intranet (şirket içi ağ) veya extranet (internet üzerinden) uygulamalarında, yani gizlilik gerektiren bilgilerinin bir network veya internet üzerinden paylaşılması veya kullanılması işlemleri sırasında, kodlanarak gönderilmesi/alınması gerekebilir.

Günümüz koşullarında yeterince güvenli olabilmesi açısından 128 bit kodlama yöntemi kullanılmalıdır.

Bu kodlamanın yeterince güvenli olması için ise, uluslararası geçerliliği olan ve kabul görmüş bir bir firmadan sertifika almak gerekmektedir.

Alınan sertifika aynı zamanda bir dizi kod dur ve kodlamanın sadece size özel bir biçimde yapılmasını sağlarken, sitenizde yer alan garanti belgesi ile de böyle yapıldığını kanıtlar, bununla ilgili olarak da güvence verir.

Güvenlik firması, sertifikayı vermeden önce şirket ile ilgili bir elektronik araştıma yapar, gerekli yerlerle yazışır, telefon gibi canlı irtibat kanalları ile onaylar alır.

Bu yüzden, söz konusu güvenlik firması ile, bu sitenin gerçekte hangi firmaya ait olduğunu, bu alan adını kullanma hakkı olup olmadığını, gerçek bir firma olduğunun araştırılıp güvence altına alındığını da sitenizde kanıtlamış olursunuz

Güvenlik sertifikası süre bazında (1 yıllık – 2 yıllık vs.) ücretlendirilir
Bu işlem, özellikle, online (internetten) satış sitelerinde, kredi kartı işlemleri için bankalarca şart koşulmaktadır.

Nasıl alınır?

Güvenlik firmasına bir başvuru yapılması gerekir. Bu başvuru ile birlikte, kullanacağınız alan adını, bazı şirket bilgilerini, ve sertifikayı kullanacağınız sunucudan alınmış bir kodu göndermeniz gerekir. Güvenlik firması gerekli araştırmayı tamamladıktan sonra gönderdiğiniz koda ve alan adına özgü bir kod düzenleyerek size geri gönderir. Sisteminizdeki güvenlik modlülüne bu kod kaydedilir, ve sertifika sitenize yerleştirilir.

Web sitemde nasıl kullanabilirim?

Bu konuda tecrubeli olan şirketimiz, ister bankanın kendi sitesinde yer alan standart form ile, isterseniz bir güvenlik sertifikası ile anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.